Hakkımızda​

Misyon

Yalın, basit, anlaşılır, yenilikçi ve sürekli güncel kalmaya çalışarak şirketlerin ihtiyacına uyumlu olarak Beşeri Sermaye, İş İdaresi ve Toplam Ödül Yönetimi’ne yaklaşmak ve yeni yaklaşımları piyasaya kazandırmak.

Vizyon

İşveren ve emekçi kesimi için kolay anlaşılır, yerel ve uluslar arası hukuka bağlı, teknolojinin de yardımıyla hesap verilebilir bir şekilde Toplam Ödül Yönetimi’ne yaklaşmak, Toplam Ödül Paketi içinde Yan Hakların çalışan tercihine bırakılarak daha fazla yer almasını sağlamak, şirketlerin aidiyeti ve motivasyonunu yüksek tutacak projeleri hayata geçirmek ve kendi alanında en beğenilen ve tercih edilen marka olmak

Temel Değerler

Sürekli gelişim ve değişime uyum, Toplumsal Sosyal Sorumluluk, Çevreye ve Sürdürülebilirliğe Katkı, Kanunlara ve Etik Değerlere Uyum, Uzmanlık ve Profesyonel Gelişim Odaklı

22 yıllık profesyonel ve 19 yıllık dünya çapında İK yönetim ve danışmanlık tecrübesinin yanında, hem bölgesel hem de yerel uzmanlıkların geliştirilmesine sağladığım katkı hem de 300’den fazla yerli ve küresel operasyonları olan firmaların iş hedeflerine ulaşmalarında ülkemizde ilk defa uygulamaya alınan projelere verdiğim desteğin ardından bağımsız bir yapı ile daha derin ve genişlemesine hizmetler vermek ve bilgi birikimimi İK alanında kariyer hedefleyen gençlerle paylaşabilmek adına Atunis Danışmanlığı kurdum. Müşterilerimize butik ve kişiselleşmiş hizmet götürme hedefiyle yavaş ve emin adımlarla büyüyerek ekibe ve bizlerle birlikte çalışanlara bol yenilikçi ve keyifli bir yolculuk yaşatmak istiyoruz.

M. Can Suntay – CV  

 • Bilkent Üniversitesi İşletme Mezunu
 • İstanbul Bilgi Üniversitesi MBA Mezunu – Pazarlama ve Finans üzerine uzmanlık geliştirdi.
 • 2 sene ViennaLife Sigorta ve Emeklilik Şirketinde bireysel ve kurumsal satış yaptı.
 • 19 sene Mercer Sigorta Brokerliği ve Mercer Danışmanlık A.Ş.’de İK Danışmanlığı yaptı.
 • Yan Haklar ve ilgili ödemelerin SGK ve Vergi – Bordro uygulamaları, Borçlar Kanunu, İş Kanunu üzerine uzman ve bilir kişidir.
 • Esnek Yan Haklar Programları’nın Türkiye’deki ilk uygulayıcısı ve tasarımcısıdır. Yazılan yazılımın idaresi ve 2 defa versiyon değiştirmesi süreçlerini yönetmiştir.
 • 2004’ten beri T.C. Hazine Müsteşarlığı tarafından yetkili BES aracısıdır.
 • 2014’ten beri Türk Sigorta ve Reasürans Brokerleri Derneği tarafından yetkili teknik personelidir.
 • Hürriyet, Sabah, Turkish Time, Capital, Ekonomist, Kariyer Dergi, Para Dergisi, Business Channel Türk gibi yayınlarda ülke ekonomisi, yerel ve küresel ekonomiye bakış, organizasyonel gelişim eğilimleri, işveren beklentileri ve çalışan tüketim eğilimleri ve geleceğe dair yazıları yayımlanmıştır.
 • IK dünyasını, bu dünyayı etkileyen ilgili mevzuatları, personel maliyetlerini etki eden kanuni gelişmeleri, işveren ve emekçi gündemini, ülke ekonomisindeki gelişmeleri yakın takip etmektedir.
 • Koçluk ve Mentorlük yapmaktadır. İleri seviye proje yöneticisi, karmaşık süreçleri kolaylaştırma, stratejik planlama, iş – ekip ve beşeri sermaye idaresi ve satış konularında uzmanlıkları bulunmaktadır.
 • Yüzme, fitness, tenis, gitar çalmak, tarihsel kitaplar okumak, belgesel ve tarihi filmler izlemek, seyahat etmek hobileri arasındadır.
 • Yeniliğe açık, hayatı hafife alan, neşe ve mizah duygusu yüksek, dışa dönük, kendini rahatça ifade edebilen, özsaygı ve empatisi yüksek, karşısındakinin bilinçsel yeteneklerini geliştirici bir tarzı olan, nedeni belli olmayan değişimlere sezgilerini dinleyip teslim olabilen ama şüpheci takipçi, serüvensever ve emekçi bir insan.
Scroll to Top